Dlaczego podczas letnich upałów w domach jest duszno?
Jeżeli wcielimy w życie poniższe zasady to uchronimy nasze domy przed nadmiernym nagrzewaniem się podczas upałów.
W warunkach nadmiernego przewietrzenia domu i dużego przeszklenia bez osłon, budynek będzie się szybko nagrzewał w czasie upałów. Wysoka temperatura sprawi, że będzie w nim duszno i wilgotno.

Redukcja, nadmiernej, zbytecznej wentylacji w ciągu dnia, użycie żaluzji przeciwsłonecznych lub innych osłon chroniących przed bezpośrednim wnikaniem promieni słonecznych, zaowocuje zmniejszeniem wilgotności i spadkiem temperatury. Niestety, to nie zapewni nam komfortu, jeżeli w nocy nie będziemy schładzać domu i go przewietrzać.

Tu z pomocą śpieszy nam połączenie układu GWC z dobraną do niego centralą Mistral Geo, która pozwala na uzyskanie właściwych parametrów mikroklimatu wewnątrz domu. Tłoczone latem chłodne powietrze pobierane z GWC nie tylko schłodzi pomieszczenie, lecz także usunie wrażenie duszności. Jedynym warunkiem jest jednak niedopuszczenie do zbytniego nagrzewania się pomieszczenia przez okna (muszą być osłonięte) i zredukowanie wentylacji do minimum w dzień (podczas upałów). Zaś nocą zwiększamy wentylację uzyskując chłodzenie domu i dodatkowo regenerujemy wymiennik gruntowy.