Gruntowy wymiennik ciepła (GWC) PROVENT-GEO musi być ulokowany powyżej najwyższego poziomu wód gruntowych. Minimalna głębokość wykopu wynosi ok. 0,7m.

Jeżeli na terenie występują tak zwane wysokie wody gruntowe istnieje możliwość wyniesienia wymiennika powyżej rzędnej terenu. Wykonujemy wówczas nasyp lub taras.

”przekrój
”PodsypkaPodsypka żwirowo-piaskowa, o grubości ok. 5 cm, usypana na rodzimym podłożu z płukanego żwiru o granulacji ok. 10-20mm i zagęszczona płukanym piaskiem.
”PłytowyPłytowy gruntowy wymiennik ciepła ułożony jest bezpośrednio na podsypce. Przyłącze okrągłe łączy GWC z wentylowanym budynkiem. Układane ze spadkiem w kierunku wymiennika.
”Izolacja”Izolacja - jako izolację stosuje się płyty styropianowe o grubości łącznej minimum 12 cm. Ułatwia ona wyniesienie izoterm 8-10 stopni ( z głębokości 8 m) do płyt wymiennika. Układana jest z minimum 1,5 metrowym naddatkiem poza obrys wymiennika, z wyraźnym spadkiem ułatwiającym odprowadzenie wody.
”CzerpniaCzerpnia gruntowa wykonana z blachy nierdzewnej oraz zabezpieczona przed gryzoniami do wnętrza wymiennika. Wyposażona w filtr klasy EU4.
Rura drenarska (opcja) używana w przypadku dużych powierzchni wymiennika oraz gruntów o niskiej przepuszczalności w celu szybszego odprowadzenia wód opadowych.
”praca

GWC PRO-VENT GEO to system modułów, specjalnie opracowanych płyt, których budowa zapewnia tzw. bezprzeponowy (tj. w bezpośrednim kontakcie z gruntem) obieg powietrza wewnątrz wymiennika. Po obróbce termicznej w wymienniku powietrze poprzez kanał odprowadzający transportowane jest do obiektu wentylowanego. Struktura całego wymiennika została tak opracowana, aby przy maksymalnej efektywności zyskać jak najmniejsze opory dla powietrza.